• Pokarmy
  • Suplementacja
  • Zbiorniki
  • Pozostałe
SF LPS Premium Food
SF LPS Premium Food to doskonałej jakości pokarm suchy dla koralowców lps. Składem i granulacją idealnie spełnia wymagania tych wymagających zwierząt. Regularnie stosowany wyraźnie wspomaga wzrost i witalność koralowców. Wzbogacany w witaminy A, D3, E oraz kwasy tłuszczowe Omega3.Wyprodukowany w 100% ze składników pochodzenia morskiego.
SF SPS Premium Food
SF SPS Premium Food to doskonałej jakości pokarm suchy dla koralowców sps. Składem i granulacją idealnie spełnia wymagania tych zwierząt. Regularnie stosowany wyraźnie wspomaga wzrost i witalność koralowców. Wzbogacany w witaminy A, D3, E oraz kwasy tłuszczowe Omega3. Wyprodukowany w 100% z morskich organizmów planktonowych i naupliusów Artemia salina.
SF Ca+
SF Ca+ to doskonałej czystości, stężony roztwór chlorku wapnia. SF Ca+ służy do podnoszenia poziomu wapnia w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom wapnia jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich, które pielęgnujemy w akwariach. Najbardziej odpowiedni poziom wapnia to według SeaFarm około 400 mg/l (380 – 420), utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
SF Kh+
SF Kh+ to doskonałej czystości nasycony roztwór wodorowęglanu sodu. SF Kh+ służy do podnoszenia poziomu twardości węglanowej w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom twardości węglanowej jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich, które pielęgnujemy w akwariach.Najbardziej odpowiedni poziom twardości węglanowej to według SeaFarm około 8 dKh (7 – 9) utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
SF Mg+
SF Mg+ to doskonałej czystości stężony roztwór chlorku magnezu. SF Mg+ służy do podnoszenia poziomu magnezu w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom magnezu jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich, które pielęgnujemy w akwariach. Najbardziej odpowiedni poziom magnezu to według SeaFarm około 1300 mg/l (1250 – 1350) utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
SF Calcium chloride
SF Calcium chloride to doskonałej czystości chlorek wapnia dwuwodny (CaCL2 x 2H2O). SF Calcium chloride służy do sporządzania roztworów do podnoszenia poziomu wapnia w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom wapnia jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich. Najbardziej odpowiedni poziom wapnia to według SeaFarm około 400 mg/l (380 – 420), utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
SF Magnesium chloride
SF Magnesium chloride to doskonałej czystości chlorek magnezu sześciowodny (MgCL2 x 6H2O). SF Magnesium chloride służy do sporządzania roztworów do podnoszenia poziomu magnezu w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom magnezu jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich, które pielęgnujemy w akwariach. Najbardziej odpowiedni poziom magnezu to według SeaFarm około 1300 mg/l (1250 – 1350) utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
SF Sodium bicarbonate
SF Sodium bicarbonate to doskonałej czystości wodorowęglan sodu (NaHCO3). SF Sodium bicarbonate służy do sporządzania roztworów do podnoszenia poziomu twardości węglanowej w akwarium morskim. Odpowiedni i stały poziom twardości węglanowej jest niezbędny do wzrostu i utrzymania w dobrej kondycji większości zwierząt morskich, które pielęgnujemy w akwariach. Najbardziej odpowiedni poziom twardości węglanowej to według SeaFarm około 8 dKh (7 – 9) utrzymywanie niższego czy wyższego poziomu może mieć negatywny wpływ na wzrost i wybarwienie koralowców sps.
W trakcie budowy_1
SF Carbo
SF Carbo to wysokiej jakości węgiel aktywny na bazie łupin orzecha kokosowego. Dzięki metodzie aktywowania parą wodną zawiera tylko śladowe ilości fosforanów, natomiast olbrzymią powierzchnię filtracyjną (minimum 1000m2/g).SF Carbo usuwa wszelkiego rodzaju zabarwienia wody, metale ciężkie, fenole, ale także pozostałości „wojny chemicznej” koralowców, tak więc jego stosowanie ma bardzo duże znaczenie w utrzymaniu każdego akwarium morskiego.Dzięki usuwaniu zmętnień i przebarwień wody, bardzo wzrasta jej przejrzystość, co za tym idzie przenikalność światła, a to przekłada się bezpośrednio na wzrost i wybarwienie koralowców. Usuwanie pozostałości walk chemicznych w akwarium pozwala zredukować do minimum negatywne jej skutki, oraz umożliwia pielęgnowanie w jednym systemie różnych rodzajów koralowców – miękkich i twardych.Należy pamiętać że SF Carbo negatywnie wpływa na skuteczność leków, więc na czas ich używania należy usunąć go z systemu.
SF EYE
SF EYE to niezwykle pożyteczny gadżet, służący do obserwacji akwarium z góry. Normalnie, nie da się obserwować koralowców w akwarium patrząc z góry, ponieważ falująca woda i odbijające się od jej powierzchni światło, skutecznie to uniemożliwia. SF EYE to akrylowy pływający krążek o średnicy 20 cm, który położony na wodzie eliminuje efekt pofalowanego lustra wody, dzięki czemu możemy swobodnie podglądać życie w akwarium. Doskonała przejrzystość akrylu umożliwia obserwację koralowców w sposób dotąd niemożliwy, bez przakłamań kolorów które powoduje szkło. Należy pamiętać że najpiękniejsze kolory koralowce przybierają w miejscach gdzie operuje na nie światło, czyli z góry, tam tworzą pigmenty o bajecznych kolorach. SF EYE to gadżet, który każdy zapalony akwarysta powinien posiadać w swojej szafce! :)